Zaloguj się
Login:
Hasło:

Płytki ceramiczne na tarasie

Strona główna -> Lista artykułów -> Płytki ceramiczne na tarasie

Płytki ceramiczne na tarasie

Taras jest właściwym miejscem, aby wyłożyć na nim płytki ceramiczne. W warunkach, kiedy płytki narażone są na nieustanną wilgoć przez opady deszczu w lecie i opady śniegu w zimie oraz słońce, zabrudzenia błotem i piaskiem, najlepiej wybrać gres lub klinkier. To najtrwalsze wyroby z serii płytek ceramicznych. Projekt wykonania tarasu i wyłożenia go płytkami, należy zlecić ekspertom. Nawet z nimi trzeba spisać umowę gwarancyjną. Po zimie może bowiem zdarzyć się, że płytki popękały. Będzie to wynik źle położonych płytek, a przede wszystkim źle przygotowanego podkładu pod nie. Jeżeli tak się zdarzy, firma wykonująca usługę, na swój koszt usuwa usterki. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż właśnie po to wynajmuje się fachowców, żeby takie sytuacje nie miały miejsca, a płytki ceramiczne służyły i zdobiły taras przez lata.


Płytki ceramiczne na tarasie muszą być przede wszystkim antypoślizgowe. Wybór wzorów i kolorów jest tak ogromny, jak wybór płytek do kuchni, do łazienek czy na schody. Najlepiej wybierać płytki w ciemnych kolorach i łączyć je z ciemnymi fugami, gdyż wiele lat dłużej zachowają świeży blask, jaki mają zaraz po wyłożeniu. Czyszczenie płytek ceramicznych na tarasie, po mimo masy zabrudzeń, jest tak samo proste, jak mycie płytek w pomieszczeniach w domu. Wystarczy mop z wodą i detergentem, a do gresu sama woda. Po kilkuminutowym zabiegu płytki ceramiczne od nowa wyglądają jak świeżo położone.

 

Na tarasie sprawdzają się także, w połączeniu z odpowiednio dobranymi płytkami ławy kuchenne.

Zobacz też

Projektanci, którzy wymyślają płytki ceramiczne, prześcigają się w pomysłach, kształtach i kolorach. Najnowszym hitem na rynku są płytki ceramiczne, jak kameleon. Pod wpływem temperatury zmieniają w łazience kolor. Początkowo s / wiecej